O mnie - Świadomy Marketing

Pomagam właścicielom
biznesów rosnąć w siłę

Autentycznie wyrażać się w swojej pracy.
Gromadzić swoje stado.
Zbierać owoce swoich działań.

138_Dominika_10_S_net

Nowy Świat

14 marca 2014 roku. Ta data stanowi pomost pomiędzy moim starym i nowym światem. To właśnie tego dnia na brązowym biurku dziekana położyłam wypowiedzenie. Po ok. 7 latach pożegnałam się z etatem i pracą administracyjną na Uniwersytecie Wrocławskim.

Ten czas był mi potrzebny i sporo mnie nauczył. Równocześnie po kilku latach, oprócz stabilizacji, w moim zawodowym życiu zawitała nuda i rozczarowanie: brakiem rozwoju, relacjami i pieniędzmi. Chciałam więcej. Potrzebowałam wolności. Chciałam żyć na własnych warunkach i tworzyć coś swojego.

Nie byłam typem przedsiębiorcy od „urodzenia”. Moje atuty na start to były: dobre pióro, wiara w to, że życie jest po to, aby je pięknie przeżyć (mamy tylko jedno, poza tym nie lubię nudy), ogromna chęć rozwoju i lekka brawura. Brawura ma swoje plusy i minusy 🙂

Skok na głęboką wodę

Rezygnacja z etatu była skokiem na głęboką wodę. Nowa rola. Nowy świat. Po pożegnaniu etatu połączyłam siły z Tomaszem Kozakiem, prywatnie, moim partnerem. Tomek tworzył wtedy agencję reklamową. Swoją przygodę z marketingiem zaczynałam od pisania tekstów, jako copywriter. Ale to nie wszystko: zajmowałam się sprzedażą i obsługą klienta. 

Początki mojej nowej drogi były trudne. Psychicznie i finansowo. Mierzyłam się z wieloma wyzwaniami. Największe z nich to strach i perfekcjonizm. Nieprzepracowane są potężnymi hamulcami działania. Mimo pierwszych sukcesów sprzedażowych po kilku miesiącach musiałam wrócić na etat, bo wylądowałam w finansowej dupie. Był też czas, w którym, oprócz pióra, moim narzędziem pracy był mop. Pamiętam, jak siedziałam w takiej małej kanciapce i w przerwach od sprzątania, pisałam teksty marketingowe na takim rozklekotanym laptopie z rozwaloną klawiaturą 🙂 To były cenne i ciekawe życiowe lekcje.

Byłam uparta i nie zawsze rozsądna. Szłam swoją drogą. Robiłam błędy, z jednych wyciągałam wnioski, z  drugich wcale. Jednego nie można mi odmówić: byłam wytrwała i nie chciałam wracać do systemu 8-16.

pexels-2

Założenie firmy

051_Dominika_03_S_net

Nagrodzona wytrwałość i dalsza droga

W końcu moja wytrwałość i upór zostały nagrodzone. Zdobyłam pierwsze, większe i stałe zlecenia. Pierwsze, większe pieniądze. Założyłam swoją firmę. Jestem strategiem komunikacji. Towarzyszę właścicielom firm w tworzeniu marketingu, który pokazuje wartość, jaką wnoszą do życia innych ludzi. Nie bazuję na pojedynczych rozwiązaniach i narzędziach. Rysuję mapę podróży, określam kamienie milowe i ruszam w drogę. Marketing to dla mnie coś znacznie więcej niż wsparcie sprzedaży i reklama. Moim Klientom proponuję działania, które pomagają im w budowaniu takiego życia, jakiego chcą, które pozwalają im realizować swoją misję w świecie oraz wyrażać się autentycznie w swojej pracy. Pokazuję przedsiębiorczym ludziom, że świadomy marketing nie zaczyna się od strony www i facebooka, ale od nich samych. Od tego kim są, co kochają i czego chcą. 

Czuję radość, kiedy klienci przesyłają mi świetne feedbacki i decydują się na Więcej. Czy teraz jest już tylko z górki? Skąd! Mimo że wiele dobrego jest już za mną, to najlepsze jeszcze przede mną. I będę po TO sięgać. Ze strachem i odwagą – równocześnie. 

Spełnione marzenie i Nowe

Jakiś czas temu spełniłam swoje marzenie: zostałam certyfikowaną facylitatorką programów rozwojowych z końmi według metody Horse Assisted Education. Skończyłam szkołę, którą w Polsce jako pierwsza założyła Agata Wiatrowska. Dlaczego ta szkoła była moim marzeniem? Bo łączyła moje dwie pasje: miłość do koni i do rozwoju. Kiedy prowadzisz swoją firmę samoświadomość i rozwój  są  Twoimi towarzyszami na każdym kroku. Tworzenie firmy to duże wyzwanie. Na tej samodzielnej drodze wychodzą Ci naprzeciw wszystkie Twoje schematy i wzorce. Twoja niepewność, strach, brak wiary w siebie, perfekcjonizm, a także odwaga, upór, szlachetność i miłość do ludzi. Ja te wszystkie jakości spotkałam. Dzięki rozwojowi przyglądałam się im z uwagą, szacunkiem i zrozumieniem. Mogłam transformować to, co mi nie służy i wzmacniać to, co mnie wspiera. Zapraszam Cię do tego samego.

Oprócz wsparcia marketingowego na sesjach indywidualnych i grupowych razem z końmi-trenerami tworzę przestrzeń rozwoju, w której przedsiębiorczy ludzie odkrywają swoją dalszą drogę, zawodowe cele i misję. Ale nie taką misję-wydmuszkę, tylko misję, która płynie prosto z ich serc - z tego, kim naprawdę są. Na warsztaty zapraszam też   zespoły, które chcą zwiększyć efektywność działania w grupie oraz przywództwo.

Stawianie granic
(który Ci polecam)

Moje talenty według testu Gallupa

207_Dominika_14_S_net

Flexibility

(Elastyczność)

Ideation

(Odkrywczość)

Strategic

(Strateg)

Positivity

(Optymizm)

Adres

Wrocław, Polska

Telefon

+48 799 880 853

Strona

www.dominikatarnacka.com

Email

komunikacja@dominikatarnacka.com