Wyprawa Facebook - Świadoma komunikacja marki

Podróż w świat Facebooka

Poznaj świat Facebooka - oswój

Popatrz na Facebooka jak na świat, który możesz odkrywać: kawałek po kawałku. Być może się zdziwisz, ale na Facebooku rządzą takie same prawa, które widzisz w swoim codziennym życiu. Są tu grupy - społeczności, które gromadzą się wokół lidera. Kiedyś, dawno, dawno temu te grupy nazywały się plemionami, dziś są to fani, którzy obserwują Twój fanpage, komentują, podają dalej Twoje wieści, bo...?

No, właśnie, jak myślisz, dlaczego inni gromadzą się wokół Twojej marki? Albo... dlaczego nie? Odpowiedzi na te pytania odkryjesz podczas naszej wyprawy. Zobacz mapę podróży i zdecyduj , czy chcesz poznać ten świat i czuć się w nim swojsko i swobodnie.

Czy musisz być na FB, jeśli prowadzisz swój biznes lub tworzysz osobistą markę? Nie - nie musisz. To od Ciebie zależy, czy chcesz wykorzystać to narzędzie, aby dotrzeć ze swoją opowieścią do swoich ludzi - swoich klientów.

Punkty na mapie podróży

Patrzymy co u Ciebie

Podczas pierwszych spotkań  patrzymy na to, co jest. Tym razem to ja poznaję Twój świat. Opowiadasz mi o swoich bolączkach, a także marzeniach związanych z  FB. Od razu mówię Ci, co warto zmienić i na co warto zwrócić uwagę. To proste, pierwsze modyfikacje, które wprowadzasz. Ustalamy cele komunikacji na Facebooku i cel wyprawy. Zanim wyruszymy w drogę i na podbój FB musimy zobaczyć - z jakiego punktu na mapie ruszamy.

 

Misja i sprzedaż inaczej

Podczas dalszej wyprawy obalamy mity na temat celu prowadzenia firmy. Zmieniamy patrzenie i podejście do sprzedaży. Okazuje się, że sprzedaż jest ważna, ale nie najważniejsza, że jest efektem inspirowania ludzi do zmiany i dawania im dużej wartości. Okazuje się, że nie jesteś tylko usługodawcą, ale liderem, który prowadzi ludzi ku więcej. Poznajesz sposób, w którym komunikują się liderzy. Odkrywasz, że Twój produkt i usługa nie grają pierwszych skrzypiec, ale... a, zresztą, nie będę wszystkiego zdradzać. Jeśli zabierzesz się ze mną na wyprawę - dowiesz się więcej.

Powołanie marki - archetyp

Odkrycie archetypu wzbudza największe emocje podczas warsztatów. Archetyp jest jak latarnia morska, która wskazuje Ci drogę, kiedy tworzysz strategię, siadasz nad pustą kartką A4 i zabierasz się za pisanie lub nagrywasz film. Praca nad archetypem to zejście w głąb, powrót do korzeni: spojrzenie na wartości, pasje, historię założycieli i ludzi, którzy tworzą firmę. To także przyjrzenie się klientom, którzy rezonują z wartościami marki. To analiza produktu, usług i odkrycie: co tak naprawdę zmieniają w życiu klientów.

Do kogo mówię?

Kiedy już odkryjemy i sprecyzujemy, jaką mamy robotę do zrobienia w świecie i jak zmieniamy ten świat na lepsze, przychodzi czas na wybranie klienta idealnego. Klient idealny to klient, z którym współpraca sprawia Ci przyjemność. To klient, który czeka na Twoje teksty, usługi, wieści. To klient, który opowiada o Tobie swoim znajomym. Zanim zaczniesz tworzyć komunikację, musisz wiedzieć do kogo mówisz. Ten etap pracy to tworzenie persony. To także bliższe poznanie swoich obecnych klientów, zadanie im konkretnych pytań, zapytanie ich: co u was?

 

Mikroklimat Facebooka i edukacja

Facebook rządzi się pewnymi prawami. To świat społeczności, plemion i wymiany. Podczas dalszej wyprawy poznasz uniwersalne prawa rządzące w social mediach. Dowiesz się, jaka jest Twoja główna robota na Facebooku i na czym warto oprzeć strategię. Zobaczysz, że Facebook jest jedynie elementem szerszego krajobrazu i nie działa w próżni, ale w połączeniu ze stroną www i reklamą. Zobaczysz, że Twoja wiedza to skarb, którym warto się dzielić. Pokażę Ci też, jak to robić.

Emocje na Facebooku - zaangażowanie

W życiu ważne są emocje, a zatem i na Facebooku także. Emocje tworzą więzi. Emocje sprawiają, że inni chcą do Ciebie zaglądać, są Ciebie ciekawi. Samo dzielenie się wiedzą nie wystarcza. Ludzie chcą wiedzieć, kim jesteś, co lubisz, jakie masz wartości, co czytasz, co Cię kręci. Dzięki temu mogą poczuć, czy jest im z Tobą po drodze. Moduł poświęcony emocjom pokaże Ci jak budować zaangażowanie na Facebooku. Ale to nie wszystko. Zobaczysz także  3 rodzaje postów wspierających zarówno zaangażowanie jak i sprzedaż.

Twój pierwszy plan

Kiedy już wiesz, jakimi prawami rządzi się świat Facebooka, jak tworzyć zaangażowanie, jak łączyć treści edukacyjne, emocjonalne i sprzedażowe, przychodzi czas na zebranie tego w kupę i stworzenie strategii. Swoją pierwszą mapę nakreślasz w oparciu o pytania pomocnicze, które Ci prześlę. Krok po kroku patrzysz na cel i budujesz drogę do jego realizacji. Efekt? Przed zakończeniem wyprawy masz swój pierwszy kalendarz redakcji, który analizujemy i dopieszczamy na spotkaniu. Uczysz się też pisać treści, które inni chcą czytać z ciekawością. 

 

Identyfikacja wizualna

To ostatni etap wyprawy. Na Facebooku komunikujesz się nie tylko słowami, ale i obrazami. Tutaj wszystko jest informacją: ciuchy, w których nagrywasz filmy, czcionka, kolory, obrazy, zdjęcia, wygląd biura, którego kawałek widać na filmie: to wszystko pokazuje tożsamość i wartości Twojej marki. Warto kształtować ten obraz świadomie, a nie przypadkowo. Dowiesz się, jak tworzyć spójną identyfikację, zajrzymy do programu, w którym stworzysz swoje pierwsze (lub kolejne) grafiki, poznasz programy, które ułatwią Ci pracę i serfowanie po świecie Facebooka.

051_Dominika_03_S_net

Napisz do mnie - jeśli chcesz ze mną pracować

Invalid Email

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach i moich usługach. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę. Szczegółowe informacje związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności

Logo-Rad
DT-dogm
Logo-pix
Logo-art
Logo-cont
Logo-tur
Logo-hew
Logo-unit
Logo-osol
Logo-derm

Adres

Unicorn6 LTD Dominika Tarnacka

NIP: 8982059096

Telefon

+48 799 880 853

Strona

www.dominikatarnacka.com

Email

komunikacja@dominikatarnacka.com