Powołanie marki - Świadomy Marketing

Odkryj powołanie swojej marki - strategia marki i komunikacji - baza

praca w oparciu o archetypy i inne narzędzia komunikacji

warsztaty on-line

 

128_DT_z-konmi_S_net (2)

Dla kogo jest wyprawa po powołanie

Praca nad powołaniem swojej marki nie jest dla wszystkich. To wyprawa dla kobiet i mężczyzn, którzy pragną tworzyć swój biznes w zgodzie ze sobą, swoimi talentami, wartościami i swoją historią. To przestrzeń tych, którzy chcą czuć głębszy sens swojej pracy i sprawiać, aby świat stawał się lepszym miejscem. 

Podróż w świat archetypów jest fascynująca i równocześnie wymagająca. Podczas warsztatów wracasz do korzeni, przyglądasz się sobie, swojemu miejscu w świecie, w życiu klientów. To też czas jasnego określania granic - odpowiedź na pytania: czego chcę, czego, nie, co mi pasuje w mojej pracy, co męczy, z czym nie jest mi po drodze, z czym jest.

Bazujemy na metodologii odkrywania archetypu. W marketingu mamy 12 archetypów, któryś (albo kilka) z nich jest Twój, czyli najmocniej rezonuje z Twoimi wartościami, charakterem, potrzebami i talentami, a także z Twoimi klientami.

Praca, do której Cię zapraszam pozwoli Ci zbudować strategię komunikacji, która jest spójna z Twoimi wartościami i odpowiada na potrzeby Twoich idealnych klientów.

 

Jak wygląda praca z archetypem - I etap

Archetyp to serce komunikacji Twojej marki. Pozwala Ci odkryć najcenniejszy skarb - powołanie, czyli dar, który wnosisz do świata, którym dzielisz się z innymi ludźmi. Archetyp wskazuje kierunek działania, określa kulturę i wartości marki, misję, wpływa na język, usługi i produkty, a nawet kolory. Archetyp powstaje na długo przed reklamą. To tożsamość Twojej marki. 

Odkrycie archetypu bazuje na czterech kamieniach milowych:

 1. pytania o twórcę marki: tematy nad którymi pracujemy to m.in. wartości, talenty, zmiana, którą chcesz wywołać w świecie, trudności
 1. pytania o markę – obszary, które eksplorujemy, to m.in. historia, wizja rozwoju, czym jest Twoja marka, czym nie jest
 1. pytania o usługę w kontekście klienta: kim jest Twój klient, jak się czuje podczas spotkania z marką, co sprawia, że Twoja usługa, produkt są jedyne w swoim rodzaju i Cię wyróżniają 
 2. analiza konkurencji

Spotykamy się na sesjach on-line. Podczas pierwszego etapu wyprawy poznajesz każdy z archetypów - robisz wstępne rozpoznanie. Pokazuję Ci też firmy, które komunikują się z klientami i opowiadają swoje historie w oparciu o archetypy.  Poznajesz sposób komunikacji liderów - zmieniający świat. Odkrywasz siłę misji, która płynie z serca, uczysz się ją formułować. 

jason-weingardt-bQuVWeyuYB4-unsplash
allef-vinicius-3ObCSC9a_fg-unsplash

II etap wyprawy - spotkanie ze sobą

Drugi etap wyprawy to czas tylko dla Ciebie. To czas na Twoją wewnętrzną podróż. Po poznaniu archetypów, otrzymujesz pytania. Wyruszasz na samodzielną misję. Na podstawie odpowiedzi, odkrywasz archetyp główny oraz archetypy poboczne, poznajesz dar Twojej marki, wartości, które będziesz z mocą komunikować światu.

Na kolejnych spotkaniach wspólnie przyglądamy się Twoim odkryciom: towarzyszę Ci w podjęciu ostatecznego wyboru, naprowadzam i zadaję kolejne pytania, które są drogowskazem. Pokazuję z jakimi ludźmi-klientami rezonuje Twój archetyp. Formułujesz swoją misję w oparciu o wzór, dzięki któremu Twoi klienci Cię usłyszą. Jasno sformułowana misja wskazuje Ci kierunek działania, dzięki niej wiesz dokąd zmierzasz. W Twoich działaniach pojawia się większa pewność i odwaga.

III etap wyprawy - kim jest Twój klient

Kiedy już wiesz: kim jesteś, jaki masz dar dla świata i jak chcesz służyć innym ludziom, przychodzi czas na poznanie Twojej bandy, czyli Twoich klientów.  Chodzi o to, żeby poznać i usłyszeć ich potrzeby. Dzięki temu moc Twojej komunikacji wzrośnie, bo nie będziesz gadać "sobie a muzom", będziesz mówić do konkretnych ludzi.

Wprowadzę Cię w temat persony. Stworzysz mapę swojego wymarzonego klienta, z którym Ci po drodze. Kim jest Twój klient? To osoba, która rezonuje z wartościami Twojej marki, Twoją wizją świata. To ktoś, kto czeka na Twoje teksty, usługi, produkty, niesie w świat wieść o tym, co robisz. Po odkryciu archetypu będzie Ci prościej stworzyć mapę. To też czas rozmów z dotychczasowymi klientami, podczas których mniej gadasz, więcej słuchasz.

tim-marshall-cAtzHUz7Z8g-unsplash

IV nowy - etap wyprawy - dla tych, którzy tworzą osobistą markę

To nowość - wcześniej nie było czwartego etapu wyprawy, ale zapragnęłam to zmienić. Kiedy już wybierzesz swój archetyp (-y), określisz misję, która płynie z Twego serca, kiedy już postawisz granicę i odkryjesz z jakimi klientami Ci po drodze, przyjdzie czas na stworzenie tekstu - O mnie, który pojawi się na Twojej stronie www i w mediach społecznościowych. Tekst o mnie będzie bazował na Twoich wcześniejszych odkryciach.

Chodzi o to, żeby ludzie wybierali Ciebie nie tylko ze względu na świetną robotę, którą robisz, ale ze względu na to, że to właśnie Ty jesteś twórczynią-wykonawczynią. Krok po kroku prowadzę Cię w procesie tworzenia swojej opowieści, odkrywaniu swojego języka. To wisienka na torcie, która zamyka całą wyprawę.

aaron-burden-CKlHKtCJZKk-unsplash

Co się zmieni po wyprawie

Na koniec zróbmy podsumowanie. Zobacz, co się zmieni po wyprawie:

 • odkryjesz powołanie Twojej marki - to dar, który wnosisz do życia innych ludzi
 • opracujesz strategię komunikacji
 • zobaczysz unikalne cechy Twojej marki 
 • poznasz świat swoich klientów - zobaczysz, z którymi Ci po drodze
 • zobaczysz, że moc marki płynie z Ciebie i jasności, którą masz - narzędzia są ważne, ale to w Tobie jest siła
 • stworzysz fundament, na którym oprzesz swoje dalsze działania i rozwój firmy
 • zobaczysz, gdzie jesteś i gdzie chcesz być
 • jeśli utknęłaś, to na nowo złapiesz dobry kurs i ruszysz w dalszą drogę
 • sięgniesz po swoją odwagę, która wesprze Cię w wyjściu do świata
 • będziesz odkrywać swój język i używać go świadomie
 • sformułujesz swoją misję - nauczysz się o niej opowiadać
 • dzięki jasności, którą złapiesz podczas spotkań, moc Twojej komunikacji wzrośnie
 • zmienisz perspektywę: wyjdziesz z roli usługodawcy, aby przyjąć rolę lidera zmiany
 • stworzysz tekst "o mnie", który jest żywy i oddaje to, kim jesteś
swiadomosc marki

Zobacz, co mówi Beata, Edyta, Kasia i Agnieszka o naszych wyprawach w świat komunikacji

Beata Piskadło

Zdecydowałam się na wędrówkę w świat archetypów, bo poczułam, że utknęłam w jakimś miejscu, jeśli chodzi o budowanie mojej marki osobistej (pracy z kobietami) i nie wiedziałam zupełnie, w którą stronę i czym się kierować. Spodziewałam się sporo baśniowych- archetypowych opowieści i intuicyjnego odnajdywania się w nich, a otrzymałam dużą dawkę wiedzy i klarowności czym są właściwie archetypy, i przede wszystkim możliwość zajrzenia głęboko w siebie i zadania sobie DUŻYCH i ważnych pytań dotyczących moich wartości, misji, celów dotyczącej pracy zawodowej.

Najcenniejszym skarbem tej wędrówki było odkrycie, że wcale nie muszę się zmieniać w jakąś inną osobę (wyobrażoną businesswomen), żeby prowadzić własny biznes i tworzyć markę osobistą. To kim jestem, jaka jest moja historia, wartości, potencjał jest wystarczające- prawdziwe i autentyczne. Zaskoczyło mnie, że mogę odkryć kilka archetypów, które są mi bliskie i że mogę z różnych archetypów tworzyć też różne usługi, choć jeden główny będzie zawsze podstawą moich działań. Zaskoczyło mnie też jak ważne jest określenie swojego klienta i otwarte przyznanie przed sobą z kim naprawdę chcę pracować. Polecam z serca pracę z Dominiką i odkrywanie swoich archetypów- piękna przygoda i podróż do siebie, wychodzenie do świata i kolejny krok w tworzeniu spójnej komunikacji!

Edyta Rozalia Grygorcewicz

As-tur4

Podróż w świat komunikacji, w którą zabrała mnie Dominika Tarnacka była niesamowita i przejmująca, dająca do myślenia i mega rozwijająca.
Warsztaty, który przygotowała i przeprowadziła Dominia to ogromna wartość merytoryczna, ideologiczna i materialna.
Spotkania online przebiegały w fantastycznej atmosferze, oparte były na dialogu i wymianie spostrzeżeń, a przygotowane materiały pomagały opanować nowe tematy i rzetelnie podejść do zadań, które czekały po każdym warsztacie.
Czuję ogromną wdzięczność za to, że nasze drogi się skrzyżowały i że mogłam czerpać z Twojej wiedzy, doświadczenia, niesamowitej charyzmy i dobrej energii.
Sama również wierzę, że mam odwagę, aby kontynuować i rozwijać proces, który zaczęłam razem z Tobą.
Jeszcze raz - ogromne DZIĘKUJĘ!

Katarzyna Celmer

As-tur4

 

Zdecydowałam się na warsztat komunikacji bo chciałam nauczyć się coś nowego, poznać tajniki komunikacji na fb, które wierzyłam, że przydadzą się w mojej branży.

Po spotkaniach cały czas pogłębiałam wiedzę ,a najważniejsze nie mogłam doczekać się kolejnego warsztatu.

Otrzymałam ogromne pod względem wiedzy-"paczki mocy", które inspirowały mnie niesamowicie i napajały mocą, najbardziej mi się podobało to, że każdy warsztat był nowym wyzwaniem dla mnie, które nie były łatwe, ale z wielką przyjemnością chciałam za każdym razem do niego podchodzić i mierzyć się ze swoimi słabościami. Największą wartością dla mnie był twój przekaz, który był spójny i prawdziwy. 

Poleciłabym  z czystym sumieniem twoje warsztaty dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o komunikacji na fb, ale i tym, którzy po prostu chcą poznać samego siebie jak i ludzi otaczających ich.

Jak to się mówi...:"ODPOWIEDNIA OSOBA NA ODPOWIEDNIM MIEJSCU"!!!:)

 

DZIĘKUJĘ CI JESZCZE RAZ ZA WSZYSTKO!

 

Agnieszka Paciorkowska

Fragment wypowiedzi

 

Dominika: Agnieszka, co otrzymałaś na naszej wyprawie?

 

Agnieszka: Co otrzymałam – na pewno niesamowitą ilość fantastycznej wiedzy, którą teraz na każdym kroku analizuje i staram się wcielać w życie. Nauczyłam się inaczej patrzeć na pewne sprawy zarówno zawodowe jak i osobiste. Teraz swojego Turystę, Pielgrzyma odbieram zupełnie inaczej, staram się wczuć w jego potrzeby, pragnienia, marzenia. Nasze spotkania otworzyły mi oczy na wiele istotnych spraw, na które powinnam zwracać uwagę w komunikacji – zarówno w internecie jak i w komunikacji osobowej. I dostałam niesamowitą dawke energii i zapały do działania od Ciebie Dominiko. A za to bardzo dziekuje

 

Dominika: Co jest dla Ciebie największą wartością warsztatów - co Ci się najmocniej podobało?

 

Agnieszka: Oj...wszystko. Warsztaty wprowadzały mnie w tajemnice komunikacji stopniowo. A to sprawiło że z ciekawością czekałam na kolejne spotkanie i wyzwanie. A co najbardziej archetypy – choć tu zakręciłam się jak sandałki Mojżesza. Wszystko mi się pomieszało, bo wszystko mi pasowało. Dziś wiem że trochę osobowo do tego podeszłam i to dlatego. Dzięki tobie usystematyzowałam swoje myślenie. A i Persona – tak persona. To było super. Dziś wczuwam się w każdego klienta i jest to fajne.

 

Dominika: Czy poleciłabyś warsztaty ze świadomej komunikacji na FB swoim ziomkom  - ludziom, których lubisz, znasz, którzy chcą poznać świat FB?

 

Agnieszka: Naturalnie i oczywiście. To był najlepszy czas szkolenia, w którym kiedykolwiek uczestniczyłam. A sporo ich było. Super relacja, świetny przekaz, materiały do których sięgam do dziś. Wszystko na super, ekstra 😊 Polecam każdemu.

 

Dominika: Czy jest coś, co byś zmieniła?

 

Agnieszka: Fajnie byłoby mieć więcej takich spotkań – jak się rozkręciłam to już lądowaliśmy. A jeśli chodzi o moje indywidualne odczucie – więcej praktyki w samodzielnym stwarzaniu n.p. postów i potem ocena ok – nie ok.

Dominika – ja osobiście dziękuję Ci za wszystko. Za Twoja wiedzę, doświadczenie, osobowość to wszystko sprawiło, że oczekiwałam na te warsztaty a teraz mi ich brakuje. Dziękuje Ci bardzo za wszystko 😊

 

Dominika: Wielkie dzięki za odpowiedzi. Równocześnie rozważę dodanie dodatkowych dwóch lub trzech spotkań z samego pisania na FB do warsztatu. Dziękuję, że podzieliłaś się tym, co u Ciebie.

051_Dominika_03_S_net

Chcesz poznać dar swojej marki? Napisz do mnie i ruszaj w drogę po swoją moc

Invalid Email

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach i moich usługach. W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę. Szczegółowe informacje związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności

Adres

Unicorn6 LTD

Company number 12332173
Unit 4e Enterprise Court, Farfield Park, Rotherham, England, S63 5DB

Telefon

+48 799 880 853

Strona

www.dominikatarnacka.com

Email

komunikacja@dominikatarnacka.com