Archetyp marki bohater - Świadomy Marketing

Archetyp marki bohater

 

Archetyp marki to serce komunikacji. Archetyp powstaje na długo przed kampanią reklamową, banerami i wpisami w mediach społecznościowych. On rośnie razem z Twoją firmą i marką. Wpływa na język, kulturę, klientów, z którymi pracujesz.

Odkrywanie archetypu to powrót do korzeni: to znalezienie odpowiedzi na pytania – co moja marka (i co ja) tworzę i robię w świecie. Jakie jest moje powołanie. Jak służę innym ludziom i po co wstaję z łóżka, żeby budować swoją firmę, markę (a to spore wzywanie).

ARCHETYP BOHATERA

Dzisiaj opowiem Ci o archetypie bohatera. Obejrzymy razem fragment kultowego filmu Matrix oraz jedną z reklam firmy Nike, która opiera swoją komunikację na tym archetypie. Kim jest bohater? Bohater nie uznaje ograniczeń. Dla niego stwierdzenie: “nie da się, niemożliwe” nie istnieje. Bohater zmienia świat i siebie na lepsze. Jest wojownikiem, który działa z wielką odwagą i wiarą.

Posłuchaj opowieści o bohaterze i poczuj, czy ona z Tobą rezonuje i czy chcesz oprzeć na tym wzorcu komunikację swojej marki.

Już we wtorek zapraszam Cię na kolejną opowieść. Tym razem przedstawię Ci władcę.

 

Enjoy!
Dominika Tarnacka Świadoma komunikacja marki

 

#ArchetypMarki  #ArchetypBohatera #PowołanieMarki #PoCoWstajęZŁóżka #KomunikacjaMarki #Przywództwo

Leave a Comment